Самарқанд Янгиликлари
Ҳодиса 26-январ куни содир бо‘лди. О‘ша куни соат эрталаб 02:30 атрофида Самарқандлик икки нафар вояга етмаган о‘смир машина ижарага олиб, ё‘лга чиқишди.
О‘смирлардан бирининг бувиси, набирасининг унинг қарамог‘ида эканлигини айтди. Унинг со‘зларига ко‘ра, о‘ша куни у уйдан "ҳозир қайтаман" дэб чиқиб кэтган, аммо узоқ вақт қайтмаган. Кэйинчалик қариндошларга о‘смирнинг бахтсиз ҳодисага учрагани ҳақида хабар бэрилган.
Жиддий жароҳатлар олган болалар жуда ог‘ир аҳволда Рэспублика Фавқулодда Тиббий Ёрдам Илмий Марказининг вилоят филиалига олиб кэлинган. Шифокорларнинг айтишича, ҳозирги вақтда о‘смирларнинг аҳволи о‘ртача ог‘ирликда баҳоланмоқда.

The incident occurred on January 26. Around 02:30 AM that day, two underage teenagers from Samarkand rented a car and took to the road.
The grandmother of one of the teenagers reported that her grandson was in her care. According to her, that day he left the house saying "I'll be right back," but did not return for a long time. Later, relatives were informed that the teenager had been in an accident.
The children with serious injuries were delivered in extremely critical condition to the regional branch of the Republican Scientific Center for Emergency Medical Care. According to doctors, the teenagers' condition is currently assessed as moderately severe.